Valymo darbuotojo darbas suteikia galimybę daug judėti ir matyti saulę dienos metu

23. lapkričio 2022

Vieną gražų rudens rytą Paidės „Maksimarket“ ir „Kaubamaja“ darbo objekte susitikome su valymo darbuotoja Tiina, jau šeštus metus dirbančia SOL. Nors iš pradžių kuklinosi, bet paskui Tiina sutiko dalyvauti reklaminėje darbo ieškančio asmens vaizdo sesijoje ir papasakoti mums apie savo gana ilgą darbo patirtį SOL.

Draugai Tiiną apibūdina kaip žmogų, kuris visą gyvenimą yra linksmas

Tiina yra labai įgudusi darbuotoja ir tai matosi objekte, kaip ji juda su vežimėliu bei mašina ir rodo mums teisingus darbo būdus. Jos akys žiba, o veide šypsena.

Kai vaizdo įrašo medžiaga jau paruošta, kartu su Tiina ir Paidės darbų vadove Piret vykstame į SOL Paidės biurą tęsti interviu. Piret sako, kad Tiina visada dirbo labai sąmoningai ir grįžimas į darbą buvo jos sąmoningas pasirinkimas. Pažiūrėkime, ką Piret turi omenyje tai sakydama.

Atgal į darbą

Kai Tiina po ilgos ligos ir tapusi dalinai darbinga nusprendė grįžti į darbinę veiklą, ji pastebėjo SOL darbo skelbimą ir pagalvojo, kad vertėtų pasidomėti siūlomomis galimybėmis. Vieną dieną ji atėjo ir pasibeldė į SOL biuro duris. Taip, tikrai, tiesiog į duris.

Bendradarbiavimas su vadovu Piret yra viena iš priežasčių, kodėl Tiina labai mėgsta dirbti SOL

Pirmas įspūdis apie būsimą darbovietę buvo geras, ir kitą savaitę ji jau galėjo pradėti dirbti viename objekte. Iš pradžių stebėjo iš šalies, paskui jau šiek tiek įsitraukė, o antrą savaitę dirbo visai viena. Laikui bėgant Tiina ėmėsi vis daugiau objektų. Stengėsi visada pagal savo galimybes. „Na, tiesiog bandžiau, ar galiu, iš pradžių nežinojau, kaip bus su sveikata“, – sako Tiina. Kai Tiinai buvo diagnozuotas krūties vėžys, ji gana ilgai išbuvo namuose, dėl to, pasak jos, sumažėjo darbingumas, ir ji net neįsivaizdavo, kiek gali dirbti ir ar apskritai pajėgs dirbti.

Dirbo kiek norėjo ir kiek galėjo

Bet ji galėjo dirbti ir vis prašė Piret daugiau darbo. Vienu metu Tiina dirbo šešiuose objektuose, bet kažkuriuo metu pajuto, kad nori vėl pagyventi šiek tiek ramiau, ir darbų vadovė atvyko su ja susitikti. „Tai tarsi nuolatinis darbas kartu“, – sako Piret ir priduria: „Tiina beveik visada ateidavo, kai reikėdavo ką nors pakeisti. Ji nebijo iššūkių“.

Mėgstamiausia Tiinos veikla – darbas su mašinomis

Tiinai patinka dirbti SOL daugiausia dėl to, kad ji gali daug judėti ir naudotis geromis priemonėmis. Judėjimą ji sąmoningai iškėlė sau tikslu dėl sveikatos, o iš vieno objekto į kitą Tiina dažniausiai eina pėsčiomis: „Labai vertinu tai, kad dieną galiu pasimėgauti saule. Kai būni darbe 8 valandas per dieną, saulės nematai“. Autobusu Tiina važiuoja tik tada, kai oras būna labai prastas.

Mėgstamiausia veikla – darbas su mašinomis

Labiausiai Tiina mėgsta dirbti su mašinomis, pavyzdžiui, su „iMop“ ir „Hako“. Jei iš pradžių ji labai bijojo, nes neturi net vairuotojo pažymėjimo, tai dabar Tiina yra jau išbandžiusi kelias mašinas ir netgi gali su mašina atbulomis įvažiuoti iš siauro koridoriaus į prausyklą. „Kartais baimė būna didesnė už įsivaizdavimą, – juokiasi Tiina, – tačiau visada reikia pabandyti, tada truputį patrepsėti kojomis ir tada bandyti dar kartą. Piret priduria: „Iš tiesų, niekada negali sakyti, kad nenori, negali, nemoki, kol nepabandei.

Tiina mėgsta sodininkystę

Patinka judėti ir laisvalaikiu

Laisvalaikiu Tiina taip pat mėgsta daug judėti ir puoselėja savo pomėgį – sodininkystę. Tiina rūpinasi namu ir sodu su gražiais krūmais ir medžiais. Per televizorių žiūri laidas apie sodininkystę, užsiima su savo augintiniu. Draugai ją apibūdina kaip labai linksmą, niekada nesiskundžiantį žmogų. Jos moto – jei kas nors nepavyksta, vis tiek reikia bandyti ir padaryti. Kartais tereikia pailsėti ir judėti toliau.

Tiina tikrai rekomenduotų valymo darbuotojo darbą išbandyti ir kitiems dalinio darbingumo žmonėms, kurie iki šiol bijojo grįžti į darbo rinką. Jos galimybės dirbti rankomis yra ribotos, tačiau gyvenimas parodė, kad joks darbas nėra neįmanomas.