Elektros inžinieriaus Mariaus pomėgis – keturračiai

30. kovo 2023

Šį mėnesį kalbėjomės su Mariumi, elektros inžinieriumi iš „SOL Lietuva“. Įmonėje SOL jis pradėjo dirbti prieš metus.

Technikas Marius Vilniaus ofise

Kaip jautiesi eidamas inžinieriaus pareigas SOL įmonėje?

„Džiaugiuosi, nes dirbu su gera komanda. Nors mano darbo pobūdis ganėtinai individualus, tačiau yra daugybė situacijų, kai be komandos neapsieisi. Jei tikrai žinau, kaip išspręsti problemą, tai padarau vienas. Tačiau sudėtingesniais atvejais paprastai konsultuojuosi bent su dviem kolegomis. “

Kas kelia daugiausiai iššūkių inžinieriaus darbe?

„Jei negali identifikuoti problemos, niekaip jos neišspręsi. Kartais reikia ilgokai pasukti galvą, kad suprastum, dėl ko įvyko gedimas. Tik išsiaiškinus problemą galima dirbti toliau.

Mano pareigos apima daug tarpusavyje susijusių inžinerinių sričių: elektroniką, ventiliaciją, oro kondicionavimą ir t. t. Ir kai kas nors sugenda, reikia tiksliai išsiaiškinti, su kuo turi reikalą. Todėl nepakanka tiesiog žinoti, kaip veikia elektra, – reikia išmanyti, kaip veikia visos sistemos.“

Ar, be techninio pobūdžio darbų, reikia bendrauti ir su klientais?

„Bendravimas vyksta nuolatos. Neįmanoma tiesiog nuvykti į objektą ir vienumoje atlikti užduotį. Reikia dirbti su žmonėmis. Pasitaiko įtemptų situacijų, kai reikia atlikti sudėtingas užduotis ir tuo pačiu atsakyti į skambučius kolegoms ar klientams. Šiame darbe negali atsiriboti nuo žmonių, tačiau būtent dėl to jis man ir patinka.“

Kaip ilsiesi nuo darbų? Turi mėgstamą laisvalaikio užsiėmimą?

„Jei klausi apie tai, kas nesusiję su elektra, – tai keturračiai. Jau 5 metus domiuosi keturračių sportu. Važinėju tik specialiais keliais, tam tikrose leistinose teritorijose. Jų nėra daug, antraip įsisiautėtų chuliganai ir piktybiški vairuotojai. Svarbu elgtis atsakingai, kad nepakenktum savo aplinkai ir gamtai. Paprastai ant keturračio sėdu vienas, kartais prie manęs prisijungia ir šeima. Jei ketinu praleisti laiką ramiai, kartu pasiimu dukrą arba žmoną. Tačiau jei norisi ekstremalesnių pojūčių, važiuoju vienas. Mano šeimyna į šį pomėgį žiūri atsargiai dėl saugumo sumetimų. Taip pat mėgstu kopti į kalnus ir važinėtis šlapia bekele.“

Iš kur atsirado tavo pomėgis keturračiams?

„Iš motociklų. Kai konstravau savo pirmąjį motociklą, nieko neišmaniau. Kitaip nei dabar, nebuvo jokių schemų, jokios vaizdo medžiagos, kuria galėtum remtis. Buvo tikrai nelengva. Pirmasis mano „kūdikis“ nebuvo vykęs, antrasis jau buvo geresnis. Galiausiai supratau, kad man keturi ratai visgi patinka labiau nei du. Tačiau motociklų nemečiau. Keletas vis dar stovi mano garaže, deja, nemanau, kad jais kas nors galėtų važinėti.“

Ką gi, grįžkime prie inžinerijos. Kaip manai, kiek inžinerija prisideda prie spartaus pasaulio vystymosi?

„Visos sistemos, pradedant paprasčiausiu jungikliu, tampa pasiekiamos nuotoliniu būdu iš bet kurio pasaulio kampelio. Apskritai, vyksta spartus progresas. Populiarėja išmanieji namai, kuriuose visos sistemos gali būti valdomos internetu. Mane domina ir dirbtinio intelekto technologijos, kurios gali valdyti šias sistemas, todėl su nekantrumu laukiu kiekvienos naujovės šioje srityje.“