Vasaros darbai automobilių stovėjimo aikštelėse

25. gegužės 2023

„SOL Parkimisjoon“ jau 7 metus dirba Roland, jis yra Tartu padalinio žymėtojas. Prieš pradėdamas dirbti „Parkimisjoon“, Roland 15 metų dirbo Suomijoje, tačiau jo šeima gyveno Estijoje, o dukra pradėjo lankyti pirmą klasę, todėl jis nusprendė grįžti į Estiją. Šiek tiek pailsėjęs, Roland pradėjo ieškoti darbo ir jį sudomino „Parkimisjoon“ darbo pasiūlymas. Roland pateikė paraišką ir netrukus buvo pakviestas dirbti.

Kaip atrodo įprasta Roland darbo diena?

Vasarą darbo dieną jis pradeda jau 6 val. ryto, nes paprastai turi išvykti iš Tartu. Atokesnėse vietovėse, pavyzdžiui, Jehvėje, Kivielėje ir Narvoje, automobilių stovėjimo aikštelės turi būti sužymėtos iki prasidedant darbo dienai. Lietingomis dienomis Roland gali pradėti dirbti vėliau, tuomet jis atlieka daugiau priežiūros darbų, valo mašinas ir šablonus. Žiemą ženklinimo būna mažiau, dirbti daugiausia tenka patalpose, todėl darbo diena, priklausomai nuo kliento – gali prasidėti 8 arba 9 val. ryto. „Darbo dieną visada baigiu garaže, kur paruošiu dažus ir šablonus kitai dienai ir parengiu automobilį, kad ryte būtų galima sklandžiai pradėti darbą“ – pasakoja Roland.

Didžiausias iššūkis jam būna tada, kai naujų objektų planai neatitinka tikrovės.

Problemų kyla, kai yra suplanuota 20 automobilių stovėjimo vietų, o telpa tik 19. Tuomet tenka susisiekti su projektuotoju arba užsakovu ir ieškoti sprendimų, visa tai atima daug laiko. Kiekvienam klientui yra skirtas tam tikras laikas ir nesinori vėluoti pas kitą klientą, tačiau taip pat nesinori padaryti klaidų dirbant paskubomis. Ženklinant labai svarbu tikslumas, galima vos 1–2 cm paklaida. Taip pat įdomu stebėti, kaip skirtingai žmonės žiūri į jo darbą. „Kai kurie žmonės yra labai atsargūs ir atsiprašinėja, klausia, ar gali pasistatyti arba palikti automobilį, tačiau visada atsiranda tokių, kurie važiuoja per ženklus ir kūgelius, kad patektų kuo arčiau parduotuvės durų ar bankomato, ir dar išsako savo nepasitenkinimą. Reikia viską priimti ir išlikti ramiam“, – sako Roland.

Laisvalaikiu jis mėgsta leisti laiką su šeima ir keliauti.

Tolimiausia jo kelionė – Dominikos Respublika, kur Roland atšventė savo 50-ąjį gimtadienį. Jaunystėje Roland aktyviai žaidė badmintoną ir futbolą, iš tų laikų namuose turi daugybę diplomų ir medalių. Dabar, sulaukęs garbaus amžiaus, jis yra aktyvus sofos sportininkas, mėgstantis žiūrėti sporto varžybas per televiziją – tenisą, kalnų slidinėjimą, ralį, UEFA, krepšinį ir visas kitas sporto šakas, kur žaidžia estai.

Roland sako, kad jo darbas yra įvairus, ir nors darbo principas kasdien tas pats, tačiau jis turi galimybę pamatyti daug skirtingų Estijos vietovių ir miestų. Labai svarbi ir komanda, su kuria jis dirba. „Nors Tartu dažniausiai būnu vienas, tačiau Taline kolegos visada man padeda, jei prireikia pagalbos. Per savo ilgus darbo metus mačiau daugybę įmonių ir man patinka dabartiniai atsidavę ir palaikantys mano vadovai. Jei kyla rūpesčių ar problemų, kuriuos reikia išspręsti, visada galiu į juos kreiptis ir jie man padės“, – sako Rolandas.

Kas jus motyvuoja darbe?

„Mane motyvuoja tai, kad klientas yra patenkintas mano atliktu darbu. Turime klientų visoje Estijoje, kurie kasmet užsisako mūsų paslaugas, o tokių įmonių yra daug, todėl svarbu įgyti kliento pasitikėjimą“, – sako jis.