Vasaros darbuotoja Anita: „Kai turi tikslą, dirbti visada smagu“

22. gegužės 2023

Praėjusią vasarą Anita pavadavo atostogaujančius „SOL“ darbuotojus viešbutyje. Paprastai Anita dirba elektronikos parduotuvių tinkle ir bendrauja su klientais. Paklausėme Anitos, kaip jai sekėsi dirbti „SOL“ ir kodėl nusprendė dirbti per vasaros atostogas.

Kokį darbą dirbate kasdien?

Kasdien dirbu klientų aptarnavimo specialiste didelio elektronikos mažmeninės prekybos tinklo garantinio aptarnavimo skyriuje. Šioje įmonėje dirbu jau daugiau kaip 10 metų. Kasdien bendrauju su klientais, atsiliepiu į skambučius ir atsakinėju į elektroninius laiškus. Sprendžiu verslo ir privačių klientų problemas, susijusias su įrangos įsigijimu, garantija, keitimu ir pristatymu. Klientus stengiuosi aptarnauti taip, kad jie norėtų sugrįžti ir jaustųsi saugūs. Visi rūpimi klausimai išsprendžiami ir viskas sutvarkoma. Darbas įdomus, jokios rutinos, turiu galimybių tobulėti.

Ką veikiate laisvalaikiu?

Laisvalaikiu daug laiko praleidžiu gamtoje. Gamtoje pasikraunu energijos. Vakare nuvažiuoti prie jūros palydėti saulės arba savaitgalį pasivaikščioti sveikatingumo takais – tai naudinga ir psichinei, ir fizinei sveikatai.

Daug keliaujame po Estiją nuolat atrasdami naujas vietas, kartais išvykstame ir į užsienį. Bent 4 kartus per metus stengiuosi rasti laiko sau. Paskutinėms atostogoms pasirinkome Lenkiją, o prieš tai atostogavome šiltuose kraštuose. Ten lengviau atsipalaiduoti ir mėgautis saule. Namuose visada atrodo, kad reikia kažkur skubėti. Be to, pas mus saulės dažnai reikia laukti.

Kodėl nusprendėte per atostogas padirbėti „SOL“?

Ilgą laiką dirbu vienoje įmonėje, todėl retkarčiais pasidomiu, kaip atrodo darbas kitur, noriu padirbėti ir kitose srityse. Tačiau esu visiškai patenkinta savo kolektyvu, vadovu ir darbu, tad rimtai nesvarstau galimybės keisti darbą. Per atostogas norėjau užsidirbti papildomų pinigų, todėl pagalvojau, kad būtų gerai išbandyti ką nors visiškai naujo. Išsikėliau sau tokį iššūkį!

Iš pažįstamų išgirdau, kad dėl padidėjusio darbo krūvio ir darbuotojų atostogų „SOL“ ieško pakaitinių viešbučio darbuotojų vasarai. Pažiūrėjau, kad viešbutis įsikūręs Talino senamiestyje. Anksčiau dažnai praeidavau pro šį pastatą, todėl man buvo įdomu jį apžiūrėti „iš virtuvės“. Norėjau suprasti, kaip viskas vyksta viešbutyje ir ko nepastebi būdamas svečias. Tai buvo galimybė laikinai padirbėti kitoje srityje ir, žinoma, puiki proga užsidirbti papildomų pinigų kitoms atostogoms. Pagalvojau, kad pavaduodama kitus darbuotojus galiu užsidirbti pinigų bilietui į šiltus kraštus.

Kas patiko dirbant „SOL“ vasarą?

Iš pradžių sutikau dirbti, o paskui suabejojau, ar sugebėsiu. Juk niekada anksčiau nebuvau nieko panašaus dariusi. Supratau, kad įprasti namų ruošos darbai nėra visai tas pats. Tačiau kai atvykau, buvau maloniai nustebinta, kaip mane priėmė. Gavau darbo drabužius, man parodė, kaip reikia atlikti įvairius darbus. Buvo paaiškinta, kokia tvarka ką daryti. Pirmąsias kelias dienas dirbome poroje su patyrusia kambarių tvarkytoja, iš kurios išmokau įvairių gudrybių, padedančių pasiekti kokybę. „SOL“ turi labai modernias priemones, o valoma be cheminių medžiagų. Nuo trečios dienos jau tiksliai žinojau, kaip atliekamas darbas ir kokių rezultatų tikimasi. Mane ne kartą gyrė ir mano vadovas, ir kiti viešbučio darbuotojai.

Dirbau ten dvi savaites ir jaučiau, kad man pavyko! Kai vasaros darbas baigėsi, supratau, kad užsidirbau pinigų kitoms atostogoms ir dar galiu sau leisti SPA savaitgalį.

Ar per kitas atostogas vėl ateitumėte dirbti į „SOL“?

Būtinai, jei tik būtų tokia galimybė. Man patiko tai, kad galiu judėti, susipažinti su naujais žmonėmis ir išbandyti save. Dirbdama viešbutyje susipažinau su kolega, su kuriuo iki šiol palaikome ryšį. Jis buvo mano klientas elektronikos parduotuvėje.

Didžiausia mano baimė buvo kad „aš nesugebėsiu“, bet visi taip palaikė ir buvo tokie malonūs, kad ši baimė išnyko nesulaukus antros darbo dienos pabaigos. Tikrai malonu užsidirbti papildomų pinigų – gali sau leisti nusipirkti didesnį pirkinį ar drąsiau planuoti kitas atostogas. Kai turi tikslą, dirbti visada smagu.

„SOL“ darbo pasiūlymus žiūrėkite čia.