Mūsų žmonės   /   SOL-e dirba daug gyvūnų mylėtojų - SOL

SOL-e dirba daug gyvūnų mylėtojų

03. kovo 2021

NPO Gabrieli Loomade Elu katės

Ar tau patinka kačiukai? Mažos ar didelės, ilgaplaukės ar be plaukų katės? Jos koreguoja Jūsų planus, kartais dalyvauja kuriant namų dizainą ir padeda išleisti sunkiai uždirbtus pinigus. Už visas šias išdaigas jos tikisi tik daug meilės, rūpesčio ir šilto kambario.

Tačiau yra ir kačiukų, kurie neturi savo namų, kurie gyvena gatvėse ir kovoja už savo gyvybę.  Jie niekam nereikalingi, o šilti namai jiems lieka tik svajone. Pelno nesiekiančios organizacijos užsiima tokių nelaimingų gyvūnų gelbėjimu, gydymu ir priglaudimu. Jos teikia prieglobstį ir rūpinasi benamėmis katėmis ir stengiasi rasti joms namus.

SOL turi puikią tradiciją per Kalėdas paremti tuos, kuriems reikalinga pagalba. Užuot dovanoję kalėdines dovanas savo klientams ir partneriams, pernai, per Kalėdas, prisidėjome prie savanorystės pagrindu veikiančių gyvūnėlių gelbėjimo ir globos organizacijų veiklos.

NPO Gabrieli Loomade Elu

Daugumos pelno nesiekiančių organizacijų, kurios gelbsti gyvūnus ir teikia jiems prieglaudą, valstybė neremia. Tai yra privačių asmenų įkurtos organizacijos, veikiančios aukų dėka. Pagrindinės tokių organizacijų išlaidos yra gydymo išlaidos, maistas ir higienos produktai. Nemažai gatvėje rastų kačių turi tam tikrų sveikatos problemų, yra išalkusios ir labai baikščios.

Tokių kačių gaudymas gatvėse, jų gydymas, sterilizavimas, globos namų suteikimas, socializacija ir tikrų namų jiems paieška yra savanorystės pagrindu atliekamas darbas, už tai atlyginimas nėra mokamas. Kai kurios katės prieglaudose gyvena ne vienerius metus tol, kol joms yra randami tikrieji namai.

SOL darbuotojai labai myli gyvūnus. Daugelis namuose turi katę, šunį ar net kelis. Mums rūpi gyvūnai ir mes norime prisidėti prie jų gerovės. Per Kalėdas nusprendėme prisiminti šiuos nelaimingus benamius kačiukus. Gruodžio mėnesį darbuotojams pateikėme labdaros iššūkį surinkti visus objektuose nebenaudojamus, bet tvarkingus darbo įrankius – kastuvus, šepečius, lentjuostes, šluoteles ir kt. bei atvežti juos į biurus. Taip pat, mes paprašėme visų savo namuose surasti nenaudojamus, bet vis tik tinkamus naudoti audinius, antklodes, pagalves, patalynę, kilpinius rankšluosčius ir pan. Tų, kurie turi galimybę, paprašėme atnešti kačių maisto, kraiko ir visa ko kito, ko reikia katėms. Iki Kalėdų kiekviename mūsų biure buvo surinkta visko, ko gali prireikti gyvūnams Buvo atnešta darbo priemonių, dulkių siurblių, kačių gultų ir namelių, draskyklių, maisto ir įvairiausių tekstilės gaminių. Visi surinkti daiktai buvo patikrinti, kad tiems, kam reikalinga pagalba, nebūtų nuvežta nereikalingų ar netinkamų daiktų.

SOL Latvija darbuotoja Inga kraunanti surinktus daiktus į automobilį

Talino darbuotojų surinkti daiktai buvo pristatyti Gabriel Loomade Elu NPO. Tartu surinkti daiktai buvo nuvežti į Tartu Kassikaitse NPO, Paide daiktai atiteko Paikass ja Kassivari NPO, Pernu – į Pernu gyvūnų prieglaudą, o Jõhvi – į Kohtla-Järvele Gray Dogs gyvūnų prieglaudą. Prie akcijos prisijungė ir Latvijos darbuotojai, o jų surinkti daiktai atiteko Revic gyvūnų prieglaudai esančiai netoli Rygos Ozolniekuose.

SOL darbuotoja Sirje Pernu gyvūnų prieglaudoje

Katės gyvena vienoje planetoje kartu su žmonėmis, todėl mūsų svajonė, kad visi žemės gyventojai, įskaitant ir gyvūnus, turėtų savo namus! Rūpinkimės savo augintiniais, neapleiskime jų ir neleiskime jiems nevaldomai daugintis. Žmonės gali rinktis, gyvūnai – ne.

Tyrimai rodo, kad kates mylintys žmonės yra savarankiškesni, smalsesni, mažiau prietaringi, jų pasaulėžiūra liberalesnė, jie atviresni naujoms patirtims.
Mylinčių žmonių katės yra paskiepytos, pamaitintos ir turi mikročipus. Jei jūsų katė jau yra laiminga ir aprūpinta viskuo, ko jai reikia, būkite geri ir ištieskite pagalbos ranką gyvūnams, kurie viso to neturi. Savo aukas galite skirti visoms pelno nesiekiančioms organizacijoms.

SOL darbuotoja Aime su Tartu Kassikaitse atstove Siiri

Jei jūsų augintinis patenkinta ir aprūpinta viskuo, ko jam reikia, būkite geri ir prisidėkite prie geresnio gyvenimo tų, kurie to neturi. Savo aukas galite skirti visoms NVO.

Mažas pasirinkimas žemiau:

VšĮ Penkta koja SEB LT10 7044 0600 0766 9611;
Všį Lesė SEB LT64 7044 0600 0597 6183;
Beglobių gyvūnų labdaros ir paramos fondas AB Šiaulių Bankas LT12 7180 9000 0670 0105;
VšĮ „Tautmilės globa“ Swedbank LT67 7300 0101 3036 2000;

Daugiau rasite čia: https://vmvt.lt/gyvunu-sveikata-ir-gerove/gyvunu-gerove/gyvunai-augintiniai/gyvunu-globeju-sarasas.

Teksto autorė: viena didžiausių gyvūnų mylėtojų Elina Schults, kurios namuose jau gyvena 3 išgelbėtos katės

Darbuotojų surinkti daiktai Talino biure

Ozolnieki, gyvūnų prieglaudos Ķepu Ķepā darbuotojai

Gabrielius pasakojantis istorijas apie savo kates