SOL – puiki praktikos atlikimo vieta

16. sausio 2022

Visi bendrovės SOL darbuotojai yra puikus mokymosi visą gyvenimą pavyzdys – nuolatos tobulėjama kasdieninio darbo metu, dalyvaujat mokymuose bei tobulinimosi programose ir atliekant stažuotes.

Tačiau šie metai įdomūs tuo, kad keli mūsų darbuotojai mokosi visai kitos profesijos nei dirba dabar. Tai suteikia puikią galimybę praplėsti savo įgūdžius ir suprasti bei su savo profesija  ir specialybe susieti kitas naujas sritis. Darbuotojai turėjo puikią galimybę mokytis naujo amato bendrovėje SOL, jų praktikai vadovavo geranoriški kolegos iš skirtingų padalinių. Praktikos vadovai reguliariai susitikdavo su praktikantais, juos mokė, įtraukė į bendrą įmonės veiklą, palaikė ir dalinosi atsiliepimais apie darbo pažangą. Pasibaigus praktikai kartu buvo analizuojamas užsibrėžtų praktikos tikslų įgyvendinimas, praktikanto tobulėjimas ir vadovo palaikymas.

Daugiau apie mūsų praktikantų patirtį skaitykite čia:

Pardavimų vadovas Eingardas pardavimų skyriuje atliko administracinę ir verslo praktiką: Geriausios praktikos sąlygos ir jos organizavimas – kiekvieno studento svajonė. Darbo praktika padėjo man suprasti verslo organizaciją. Praktika daugiausia buvo susijusi su pardavimų valdymu. Atlikau ne tik savo stažuotės užduotis, bet ir mačiau, kaip šioje įmonėje vyksta kitų sričių procesai. Visada galėjau pasitarti su praktikos vadovu. Jis padėjo išspręsti visus klausimus ir rūpesčius. Bendrovė SOL yra puiki vieta praktikai atlikti. 

Personalo valdymo specialistė Emili atliko darbo su personalu praktiką: Man patiko atlikti praktiką šioje įmonėje, nuo pirmų dienų jaučiausi kompanijos dalimi. Buvo šaunu, kad mokykloje įgytas žinias galėjau pritaikyti praktiškai, taip pat daug sužinojau apie darbo teisę, darbo kultūra čia labai aukšto lygio. Mano nuomone, įmonės vertybės atsispindi visų darbuotojų elgesyje. Rekomenduoju ir kitiems besimokantiems atlikti praktiką šioje įmonėje!  Tai patirtis, kuri tikrai pravers ateityje.

Projektų vystymo vadovė Baltijos šalyse Helena įmonėje atliko el. rinkodaros organizavimo praktiką: Bendravimas su praktikos vadovu buvo labai geras. Visų pirma, praktikos metu išbandžiau tai, ko išmokau mokykloje, todėl esu labai dėkinga mūsų įmonei už suteiktą galimybę. Rengiau tekstus bendrovės interneto svetainei, padėjau sudaryti mėnesio planų tekstus, skalbykloje organizavome fotosesiją. Stažuotės metu taip pat dalyvavau rytinėje radijo FM programoje bei daviau interviu TV3 laidai „Dublis“. Padėjau mūsų įmonės interneto svetainei parengti nukreipimo puslapius. 

Darbuotojų atrankos specialistė Anna įmonėje atliko darbuotojų atrankos praktiką: Praktikos metu padėjau rengti darbo skelbimus ir juos talpinti į reikiamas platformas, taip pat atsakiau į kandidatų skambučius ir supažindinau juos su darbo pasiūlymais. Mano darbas buvo susijęs su vadovų palaikymu ir darbuotojų paieška. Bendras įspūdis buvo labai geras! Įmonėje buvau maloniai sutikta, man buvo suteikta pakankamai laiko prisitaikyti, dalyvavau mokymuose ir instruktažuose, manimi pakankamai pasitikėjo, todėl tam tikras užduotis galėjau atlikti savarankiškai. Mano praktikos vadovai kiekvieną dieną man padėjo. Abejais praktikos vadovais esu labai patenkinta – geresnės stažuotės net neįsivaizduoju. 

Vyr. buhalterė Kaja atliko kokybės specialistės praktiką: Savo kokybės specialistės praktiką atlikau bendrovėje SOL nuotoliniu būdu 2021 metų pavasarį. Praktiką atlikti bendrovėje „SOL Baltics OÜ“ pasirinkau dėl kelių priežasčių: šioje įmonėje trejus metus dirbu vyr. buhaltere. Bendrovė „SOL Baltics OÜ“ turi ISO 9001, ISO 14001 ir ISO 45001 sertifikatus, įmonė siūlo įvairių veiklos sričių darbo praktikos galimybes. Džiaugiuosi, kad darbo praktikos metu pavyko atlikti įdomias, praktikos tikslus atitinkančias ir įmonei svarbias užduotis. Naujos verslo programinės įrangos įdiegimas aiškiai parodė kokybės vadybos sistemos naudą – procedūrų ir programų galimybių derinimas lėmė procedūrų pokyčius ir tolesnę įmonės veiklos plėtrą. Kiekvienas pasikeitimas buvo svarstomas remiantis bendrovės SOL valdymo filosofija.

Baltijos šalių kokybės ir darbo aplinkos partnerė Helen atliko personalo valdymo praktiką: Atsižvelgiant į pavasarį buvusią situaciją, mano darbo praktika vyko nuotoliniu būdu „Teams“ aplinkoje. Galiu pasakyti, kad nepaisant to, užsibrėžti tikslai buvo pasiekti.  Man buvo įdomus iššūkis dirbti didelėje įmonėje tokiu sudėtingu metu. Personalo valdymo skyriaus darbuotojai savo patirtimi ir profesionalumu įrodė, kad pirmiesiems darbo praktikos metams pasirinkau itin tinkamą įmonę. Vadovas ir bendradarbiai visada buvo pasirengę padėti, darbo atmosfera buvo labai gera. Gaila tik, kad tiek mažai laiko galima buvo praleisti biure. Tuo pačiu galiu patvirtinti, kad jei esate aktyvus ir lengvai bendraujate, reikiamą informaciją galima gauti ir per „Teams“.  Ačiū bendrovės SOL personalo valdymo skyriui!  

Bendrovei „SOL Baltics“ yra suteiktas Talino studentams palankaus darbdavio titulas.