Mūsų žmonės   /   Jelena - moteris vyrų pasaulyje - SOL

Jelena – moteris vyrų pasaulyje

07. rugsėjo 2020

2015 m. sausio mėn. Jelena Merzlyakova pradėjo vykdyti techninės priežiūros skyriaus administratorės pareigas, o nuo 2019 m. rugsėjo ji vadovauja dirba techninės priežiūros skyriui. Mes pasiteiravome, ar jai patinka dirbti SOL ir vykdyti naujas pareigas ir kokiais įdomesniais dalykais jis gali pasidalinti su mumis.

Kaip patekote į SOL?
Aš ieškojau naujo darbo ir pamačiau laisvą darbo vietą SOL, tačiau neplanavau kandidatuoti, nes ji mane nelabai domino. Vis gi, po kelių savaičių aš nusiunčiau savo gyvenimo aprašą. Mane pakvietė į pokalbį ir po pokalbio buvo aišku, kad aš turėčiau gauti šį darbą. Po 3-4 dienų sulaukiau skambučio, patvirtinančio, kad gavau šį darbą. Darbe aš viską turėjau sužinoti per 10 dienų, nes vadybininkas išvyko ilgų atostogų. Net neturėjau galimybės įsigyventi ir viską turėjau padaryti iškart pati. Tiesą sakant, tai nebuvo sunku, tik šiek tiek baisu.

Kur dirbote prieš SOL?
Aš baigiau profesinę mokyklą, įgijau konditerės specialybę, taip pat studijavau informacinių technologijų pagrindus Talino transporto mokykloje. Esu dirbusi „Lukoil“ degalinėje klientų aptarnavimo atstove, parduotuvės vadove, „ToruAbis“ dispečere ir radijuje sekretore.

Kaip įsigijote profesinius dokumentus?
Aš ilgai dirbau administratore ir norėjau mokytis toliau. Maniau, kad turėčiau pereiti į nekilnojamojo turto valdytojo kursus ir įgyti profesiją. Tuo metu techninės priežiūros skyrius buvo perorganizuojamas, todėl norint pakeisti iš darbo išėjusį asmenį reikėjo įgyti techninės priežiūros vadovo profesiją. Mes turėjome dalyvauti 40 valandų kursuose, išlaikyti egzaminą ir atlikti bandomąjį darbą. Bandomąjį darbą galime atlikti tik tada, kai išlaikome egzaminą. Bandomasis darbas buvo pakeisti praustuvą ir maišytuvą. Aš tai padariau puikiai, nepaisant to, kad kriauklė sveria beveik tiek pat, kiek aš.

Kokia yra sunkiausia jūsų darbo dalis?
Nėra nieko sunkaus. Reikia labai gerai žinoti techninės priežiūros sistemas ir čia padės tik žinios bei patirtis. Patirtimi taip pat būtų galima pasidalyti su kitais regionais ir šalimis. Pavyzdžiui, pamatyti, kaip darbas vyksta Latvijoje.

Kas jums labiausiai patinka jūsų darbe?
Mano darbas įvairus, galiu bendrauti su daugeliu žmonių ir įgyti įdomios patirties.

Kas jums labiausiai patinka įmonėje SOL?
SOL leidžia laisvai spręsti patiems. Įmonė labai pasitiki darbuotojais. Aš galiu planuoti savo darbo dieną, turėti savo nuomonę apie įmonės plėtrą.

Ar rekomenduotumėte SOL savo draugui?
Tikrai rekomenduočiau.

Kaip atrodo jūsų įprasta darbo diena?
Kalbamės su technikais apie tai, kaip praėjo ankstesnė diena, apžvelgiame problemines vietas ir objektus, kuriuos dar reikia tvarkyti. Darbo paskirstymas technikams, daugybė dokumentų, sąskaitų faktūrų, susitikimai su klientais objektuose ir klientų susitikimai.

Ar dažnai tenka prisidėti atliekant darbus?
Žinoma… ne. Galiu puikiai susitvarkyti su kriaukle, tačiau kitus darbus vis tiek atlieka technikai.
Kokias gudrybės naudojate bendraudama su technikais?
Jie yra vyrai, aš esu moteris. Aš suprantu, kad jie mane mato kaip moterį, o ne kaip vyrą. Jie greičiau paliko mane. Jie visi yra skirtingi, bet aš juos pažįstu labai ilgai ir gerai, todėl žinau, kaip su kuo bendrauti.

Ką veikiate laisvalaikiu?
Daug judu, bėgioju miške, važinėju dviračiu, rudenį einu grybauti – rinkti baravykų. Su draugėmis dažnai leidžiamės į savaitgalio keliones, pavyzdžiui, paatostogauti Palangoje arba kruize į Stokholmą. Man patinka eiti į koncertus. Auklėju dukrą arba, veikiau, ji jau mane. Myliu kates. Man patinka gražūs ir greiti automobiliai.

Kuo norėjote tapti, kai buvote maža?
Gydytoja.

Prisimenate kokį nors įdomų atvejį?
Važiavau darbo automobiliu iš vieno objekto į kitą. Turėjau sustoti ir tą akimirką ant galinių sėdynių užšoko du vyrai, kurie norėjo važiuoti į Tatari gatvę. Ponai manė, kad tai taksi įmonės automobilis. Aš jiems rėkiau, kad „o, oho, kur dabar, čia ne taksi“. Patys vyrai taip pat labai nustebo, ne tik aš.

3 faktai apie Jeleną:
• Aš gimiau Kamčiatkoje. Ten gyvenau 5 metus, tada persikėlėme į Estiją.
• Į pirmąją klasę ėjau Rusijoje ir niekada nebuvau į 2 klasėje, Estijoje mane iškart išleido į 3-iąją klasę.
• Turiu 16 metų dukrą.

sol people sol worker working person